Co dělat, když se prodej nemovitosti nedaří?

Klíčovými slovy tohoto článku jsou reality, nemovitosti, jak prodat byt, dům, pozemek, chci prodat byt, dům, pozemek.


  1. Projděte si ještě jednou téma č. 4 Na jakou inzerci prodávají realitní kanceláře? a č. 5 Jak připravit a vést prohlídku nemovitosti? a ujistěte se, že jste udělali opravdu vše, co tam je napsáno.

  2. Vžijte se do role zájemce a podívejte se na nabídku podobných nemovitostí jeho očima. Co všechno má potenciální kupec na výběr? Jaké jsou přednosti a nevýhody vaší nemovitosti v porovnání s tím, co se aktuálně nabízí? Připomínám, že nejširší nabídku nemovitostí najdete na Sreality.cz.

  3. Pokud na základě předchozího bodu usoudíte, že to je vhodné, snižte cenu. Toto ale není všelék a zažil jsem již mnoho případů, kdy prodávající uvažoval o snížení ceny, protože mu pět zájemců před tím řeklo, že jeho nemovitost je příliš drahá, a než to stačil udělat, našel se kupec za původní cenu, kterému cena připadala úplně v pořádku a vůbec nesmlouval."

  4. Pokud nechcete nebo nemůžete snížit cenu, vyberte ve vašem regionu jednu dobře fungující realitní kancelář a v ní svéprávného realitního makléře a nemovitost mu nabídněte do prodeje. Neuzavírejte s ním exkluzivní smlouvu. V prodeji pokračujte také samostatně.

  5. Vytrvejte a nevzdávejte se. Už mnohokrát jsem viděl, že se nemovitost prodávala několik měsíců i déle a nikdo jí nechtěl a najednou, když už všichni přestali doufat, se objevili dva kupci a o nemovitost se pohádali. Pokud je cena alespoň trochu reálná, někde po světě chodí Váš kupující a dříve či později se objeví.

Nechte si od nás navrhnout nejlepší hypotéku
přesně pro Vás!
Email:  Telefon:
Více informací o provizích Zpět
na seznam témat