Hypotéky Reality Články a témata O nás
Hypotéky a reality, mobilní menu.

Kontak ta hypotéky a reality, ikona.   604 20 55 44
 

Moje osvědčená metoda jak srovnávat hypotéky!
V roce 2021 i jindy.

Když se řekne srovnání hypoték, tak si většina lidí představí nějakou hypoteční kalkulačku, která vysype seznam bank a úrokových sazeb hypoték (něco na způsob kurzovního lístku). To je ale úplně k ničemu. Pokud něco takového hledáte, dole na stránce najdete hypoteční kalkulačku (na rozdíl od jiných je alespoň pravidelně aktualizovaná). Správné srovnání hypoték je docela důležité. Pokud si někdo hypotéky nesrovná vůbec nebo to neudělá dobře, může toho dost dlouho litovat. V tomto článku se budeme věnovat tomu, jak se hypotéky srovnávají správně.

Většina srovnávacích tabulek a kalkulátorů, které můžete najít na webu, jsou špatně minimálně z těchto důvodů:

 1. Řada bank dává klientům individuální podmínky a ochota bank dávat slevy závisí na mnoha věcech a často se mění.
 2. Úroková sazba není všechno, jsou i další související náklady.
 3. Každý případ nelze financovat ve všech bankách, často se nehledá nejlepší úroková sazba, ale banka, která hypotéku poskytne.
 4. Každý klient má jiné potřeby a je pro něj vhodné něco jiného.

Srovnání hypoték, faktory pro rozhodování:

Při srovnání hypoték hrají roli dva druhy faktorů, objektivní (lze vyjádřit čísly) a subjektivní (založené na pocitech). Pro někoho mají větší váhu ty první, pro někoho ty druhé. Je ale potřeba vzít do úvahy oboje:

Objektivní faktory:

 • Dostupnost. Kolik mi ta či ona banka půjčí vzhledem k mému příjmu, věku, financované nemovitosti a dalším faktorům?
 • Jaké jsou kompletní náklady na první období fixace?
  Zejména: poplatek za schválení, vypracování odhadu, úroková sazba - zaplacené úroky, poplatek za čerpání úvěru na návrh na vklad, správu úvěru, vedení běžného účtu, úvěrové pojištění, pojištění nemovitosti.
 • Rychlost, operativnost a pružnost.
  Jak je ta či ona banka při schvalování rychlá, kolik potřebuje podkladů, jak provádí odhad nemovitosti, jak rychle a operativně dokáže hypotéku vyčerpat?

Subjektivní faktory:

 • Spokojenost s konkrétní bankou.
  Jak mi vyhovuje jejich internetové či mobilní bankovnictví, jak jsem spokojen se svým osobním bankéřem, mám tu či onu banku rád nebo jim nemohu přijít na jméno, atd.
 • Pohodlnost.
  Jak velká by musela být měsíční úspora, abych byl ochoten/ochotna měnit svůj hlavní účet? Co všechno mám na svém hlavním účtu navázáno? (dětské účty, platební karty, inkasa atd.) Jsem ochoten/ochotna mít případně více účtů u vícero bank?
 • Konzervatizmus či touha po změně.
  Jsem spíš konzervativní a změny mě obecně vadí nebo mám naopak změny rád a rád vyzkouším něco nového?
 • Osobní preference. Jaké další služby bych k hypotéce případně chtěl? Pojištění rizika, možnost odkladu splátek, možnost snížit si úroky započtením úspor atd. Jakou bych chtěl fixaci úrokové sazby?

Srovnání hypoték, postup:

Když s klientem srovnávám hypotéky, postupuji tímto způsobem:

 1. Vyptám se klienta na všechny podrobnosti zamýšleného realitního obchodu.
 2. Proberu s klientem všechny okolnosti, které ovlivní jeho úvěrovatelnost.
 3. Spočítám, kolik každá jednotlivá banka klientovi maximálně půjčí peněz a udělám pořadí bank podle toho, jak jsou pro jeho konkrétní případ vhodné.
 4. Aktuálně ověřím, jaké banky mají jakou akci a které banky dají konkrétnímu klientovi individuální podmínky (individuální úrokovou sazbu, slevy na poplatích atd.).
 5. Vypracuji kalkulaci pro každou banku s kompletními náklady na první období fixace.
 6. Zjistím od klienta jeho potřeby a postoje, viz. seznam Subjektivní faktory výše.
 7. Vypracuji finální porovnání bank pro konkrétního klienta a jeho konkrétní případ (kde jsou u každé banky uvedené plusy a mínusy) a mé doporučení, která banka a který produkt by pro něj byly aktuálně nejvhodnější.

Nechte si od nás udělat srovnání hypoték pro váš konkrétní případ a přímo vám na míru!

Pokud již nějakou nabídku na hypotéku máte, vyhodnotíme jí pro vás výše uvedeným postupem. Garantujeme vám, že pokud se nějaká jiná nabídka od konkurence ukáže na základě výše uvedeného postupu lepší než naše, budeme první, kdo vám doporučí ji přijmout.

Aktualizováno: 6.5. 2020
Srovnáme pro vás hypotéky!

Srovnání hypoték pro váš konkrétní případ?

Napište nám!

 • Nemusíte se obávat, získané kontakty nikomu nepředáme a nebudeme vám nic prodávat!
 • Budeme vás kontaktovat pouze s informacemi, které souvisí s vaším dotazem či vyjádřenou potřebou.
MUDr. Klára Fidlerová
tel.: 733 746 977
email: klara.fidlerova@seznam.cz

Ing. Jan Fidler
tel.: 604 20 55 44
email: fidler@hypotekyfidler.cz
P.S. I když srovnání hypoték není pouze o srovnávání úrokových sazeb a splátek, v naší hypoteční kalkulačce si můžete takovéto srovnání aktuálních úrokových sazeb jednotlivých bank sami jednoduše namodelovat. Pokud si přejete detailnější srovnání hypoték z ohledem na vaší konkrétní situaci včetně individuálních nabídek od bank, kontaktujete nás, prosím!
nahrávám...
Zpátky nahoru!
Provozovatel tohoto webu se nezabývá se poskytováním rady podle § 85 zákona 257 / 2016 Sb. o spotřebitelském úvěru a je vázaným zástupcem GEPARD FINANCE a.s. Vázaný zástupce i samostatný zprostředkovatel mají zákonnou povinnost být zapsáni v registru, který vede Česká národní banka (ČNB). V tomto registru máte možnost ověřit si naše oprávnění. Registr je veřejně dostupný na webu ČNB.
Reklamační řád
Informace o ochraně osobních údajů
© 2019 2020 Jan Fidler